Kominy

Warunki nowoczesnego komina najlepiej spełniają podciśnieniowe wkłady kominowe wykonane ze stali kwasoodpornych.
Wysoka przewodność cieplna, odporność na działanie spalin specjalnych stali kwasoodpornych sprawiają, że przy szerokim zakresie wymiarowym średnic i różnorodności typowych elementów – wkład kominowy kwasoodporny jest najlepszym i najwygodniejszym systemem zabezpieczenia kominów ceramicznych służących do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych w tym kotłów na paliwa stałe, gazowe, olejowe.


Jesteśmy producentem pełnej gamy elementów kominowych ze stali szlachetnej(kwasoodpornej).
Wykonujemy praktycznie dowolne elementy systemów kominowych ściśle dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta . Zarówno wkłady kominowe kwasoodporne i żaroodporne, jak i wkłady owalne, a także kominy dwuścienne stawiane na zewnątrz budynków.Precyzyjne wykonane elementy (rury kominowe spawane techniką plazmową) oraz szczelne połączenia stanowią gwarancję bezpieczeństwa. Pojedyncze elementy tworzące wkład kominowy o jednakowej średnicy łączone są w zestaw kominowy dzięki odpowiednim przygotowanym kielichowym końcówkom, umożliwiającym swobodną termiczną dyletację wkładu.


Systemy jednościenne JMW

Popularnie nazywane wkładami kominowymi stosuje się w celu ochrony ścianek istniejącego już w budynku tradycyjnego komina ceramicznego przeznaczone są do odprowadzania spalin nowoczesnych kotłach na gaz, olej opałowy, ale także węgiel czy miał w których w wyniku dużej sprawności odbioru ciepła, występuje niska temperatura spalin gazowych i olejowych. Elementy wkładów wykonane są ze specjalnej stali kwasoodpornej gatunku 00H17N14M2 (1.4404) o grubości od 0,6-1 mm w zakresie średnic od 60-500 mm.

Na wkłady kominowe typu JMW składają się elementy takie jak:

 • rury,
 • trójniki do podłączenia pieca,
 • wyczystka,
 • odskraplacz,
 • kolanka,
 • płyta dachowa przykrywająca komin ceramiczny,
 • parasol.

Kominy dwuścienne izolowane JMZ

System System Kominowy Izolowany typu JMZ to system kominowy dwuścienny ze stali kwasoodpornej pozwalający na bardzo szybkie zbudowanie samodzielnego komina zewnętrznego, mocowanego do ścian budynku lub konstrukcji wsporczej. Dwuścienny komin kwasoodporny systemu JMZ zbudowany jest z trzech warstw:

 • kwasoodpornej wewnętrznej rury spalinowej ze stali 00H17N14M2 (1.4404) o grubości 0,6-1 mm,
 • nierdzewnego płaszcza zewnętrznego ze stali 0H18N9 (1.4301) o grubości 0,6-1 mm,
 • izolacji z włókien mineralnych o grubości 30mm - 50 mm i gęstości 100 kg/m3.

Zakres stosowanych średnic od 80 do 500 mm.

Wielowarstwowe kominy z blachy stalowej żaroodpornej

Komin spalinowy tworzy system elementów wykonanych ze stali szlachetnej żaroodpornej (odpornej na wysoką temperaturę) służących do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych paliwami stałymi (np. kominków). W wyniku spalania powstają spaliny o wysokiej temperaturze, które mogą dochodzić do 1000 st. C,
Elementy kominów żaroodpornych wytwarzane są z:

 • powłoki wewnętrznej z blachy żaroodpornej gatunku 1.4828, grubości blachy 0,8 mm,
 • płaszcza zewnętrznego ze stali nierdzewnej gatunku 0H18N9 (1.4301) grubość blachy 0,6-1 mm,
 • wełny mineralnej grubości 30 mm i wytrzymałości termicznej 690 st. C,

 

Kupując u nas nie płacisz pośrednikom, marżę handlowca dostajesz TY.